o-z-kreska Finaliści konkursu „Z ortografią na co dzień”

26 kwietnia w naszej szkole przeprowadzone zostały finały dwóch Ogólnopolskich Konkursów
„Z poprawną polszczyzną na co dzień” oraz „Z ortografią na co dzień”, których nadrzędnymi celami
są propagowanie kultury języka polskiego wśród dzieci i młodzieży oraz wyrabianie  nawyku językowej dociekliwości poznawczej.

Do finału konkursu ” Z poprawną polszczyzną na co dzień” zakwalifikowali się: Amelia Lasek kl.3a, Agnieszka Machlańska kl.3a, Kamila Kierczuk kl.5a, Mikołaj Windak kl.5c oraz Anna Machlańska kl.6a. Podczas finału uczniowie musieli na podstawie trzech  ilustracji napisać twórcze opowiadanie, pamiętając o zasadach poprawności językowej, ortograficznej i gramatycznej.
Amelia Lasek otrzymała tytuł laureata  i zajęła piąte miejsce wśród uczestników konkursu z całej Polski. Serdecznie gratulujemy Amelce oraz wszystkim finalistom!!!

Finaliści konkursu „Z ortografią na co dzień” – Natalia Drzazga kl.2a, Dominika Nowaczewska kl.3b, Jagoda Kowalczyk kl.4b, Kamila Kierczuk kl.5a oraz Aleksander Sułkowski kl.6a zmierzyli się z przygotowanym przez organizatorów dyktandem, zawierającym wiele ortograficznych pułapek.

Data: 8 maja 2013 Kategoria: Ogólne