00_herb_podpis_patronat_pion POLIGLOTAK

Szanowni Nauczyciele  języka angielskiego oraz niemieckiego

Szkoła Podstawowa TAK

serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w pierwszej edycji

MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGIELSKIEGO ORAZ NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO

POLIGLOTAK

Konkurs jest objęty Patronatem Honorowym przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz British Council. Konkurs  jest skierowany do uczniów klas 6, uczęszczających do szkół podstawowych w Szczecinie.

Głównym celem Konkursu jest wykorzystanie języków obcych w praktyce, propagowanie wiedzy oraz zainteresowanie uczniów krajami angielskiego i niemieckiego obszarów językowych. Poprzez zapoznanie z najważniejszymi zagadnieniami z zakresu historii, geografii i kultury tych krajów oraz z życiem codziennym ich mieszkańców pragniemy zachęcić uczniów do aktywnej pracy nad poszerzaniem kompetencji językowych. Celem konkursu jest również zwrócenie uwagi uczniów na elementy kulturoznawcze pojawiające się zarówno w podręcznikach, źródłach internetowych,  jak i czasopismach dla uczących się języków obcych i zachęcenie ich do samodzielnego korzystania z takich źródeł.

Konkurs umożliwi uczniom prezentację nie tylko swoich wiadomości (test wiedzy – etap szkolny oraz teleturniej – etap międzyszkolny), lecz również umiejętności wypowiadania się w językach obcych (prezentacje na wybrane tematy oraz wystawienie krótkiego skeczu w języku obcym). Konkurs będzie prowadzony w języku angielskim i niemieckim, uczniowie będą mogli porozumiewać się tylko w językach obcych.

Konkurs odbędzie się 15 marca 2018r. w Szkole Podstawowej TAK przy ul. Broniewskiego 14a i będzie składał się z trzech części:

·         teleturnieju,  w czasie którego drużyny będą odpowiadały na pytania prowadzących,

·         prezentacji multimedialnej  na wylosowany temat oraz

·         przedstawienia prezentowanego przez każdą drużynę.

Szczegóły zostały zamieszczone w Regulaminie Konkursu. Zgłoszenie do konkursu sześcioosobowej drużyny szkoła przesyła organizatorowi w terminie do 19 lutego  2018r.

W trakcie trwania konkursu zapraszamy opiekunów – nauczycieli języka angielskiego oraz niemieckiego na szkolenie.

W załączeniu przesyłamy regulamin i zakres materiału.

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy:

dyrekcjaszkoly@szkolatak.pl, d.szczygiel@szkolatak.pl  lub telefoniczny 698 852 692.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Data: 22 stycznia 2018 Kategoria: Ogólne