kspntwPgE Drugi tydzień ferii

Drugi tydzień ferii uczestnicy naszych półkolonii spędzili pod znakiem spotkań z kulturą.

Odwiedziliśmy miejsca, w których kultura i edukacja łączy się z rozrywką: muzeum, kino, teatr, bibliotekę.

W Muzeum Techniki zainteresowanie wzbudziły eksponaty z dziejów szczecińskiej motoryzacji, a także wystawa dotycząca historii rowerów.

W Teatrze Lalek „Pleciuga” uczniowie obejrzeli przedstawienie „Balbaryk i Złota Piosenka” wg powieści  Artura D. Liskowackiego, a następnie zajrzeli za kulisy,  gdzie mogli dowiedzieć się, jak powstaje inscenizacja teatralna, jak aktorzy przygotowują się do występu, gdzie przechowywane są lalki, jak wyglądają pomieszczenia techniczne. Biblioteka Miejska to instytucja już znana części naszych uczniów, ale niektórzy byli w niej po raz pierwszy. Poznawali księgozbiór, nowości i ciekawostki wydawnicze, odgadywali zagadki literackie.

Dobrą rozrywką okazała się wizyta w kinie na filmie pt. „Byczek Fernando”.

Dużo radości sprawił też dzieciom długi spacer po Parku Kasprowicza, z krótkimi przystankami na placu zabaw i w kawiarence „na ciacho”.

Data: 26 stycznia 2018 Kategoria: Ogólne