edf Zajęcia Szkolnej Akademii

Klasy 2 i 3 na zajęciach Szkolnej Akademii wyruszyły do Francji. Otrzymały tajną informację. W laboratorium dokonały analizy chemicznej za pomocą Próby jodowej i na pustej kartce pojawił się napis. Uczyły się języka francuskiego, poznały plany budowy wieży Eiffla, sami za pomocą długopisu 3D wyprodukowali prototyp wieży. Dowiedzieli się,  że dzięki polskiemu wynalazcy Julianowi Ochowiczowi nie rozebrano wieży. Dlaczego?  Francuzom wieża się nie podobała, a  w tym czasie nasz rodak przeprowadzał doświadczenie z tefegrafem bez użycia drutu, tylko w oparciu o nadajnik i odbiornik, który zainstalował właśnie na wieży Eiffla. Wszystkie jego prace zostały nagrodzone przez Akademię Nauk w Paryżu. W uznaniu dla eksperymentów Ochowicza, rząd zadecydował, że wieża Eiffla nadal będzie służyć Francji.

Data: 14 maja 2018 Kategoria: Ogólne