kspWmEKxF ZIELONA SZKOŁA KLAS 4-6

W dniach 28-30 maja 2018r. uczniowie klas 4-6 przebywali na Zielonej Szkole. W tym roku miejscem docelowym był Pszczewski Park Krajobrazowy.

Podczas trzydniowej wyprawy uczniowie zwiedzili Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej, obejrzeli warsztaty rzemieślnicze, poznali specyfikę pracy kowala, praczki, pszczelarza. Samodzielnie wykonali pamiątkowe przedmioty z wikliny oraz odwiedzili Dom Szewca w Pszczewie.

Ciekawe dla wszystkich były również zajęcia w laboratorium, gdzie pod mikroskopami można było obserwować rośliny, wodę.

W ośrodku, w którym uczniowie zostali zakwaterowani czekały na nich liczne atrakcje: przejażdżka konna, siatkówka, piłka nożna, dyskoteka, ognisko, zajęcia w języku angielskim przygotowujące do nagrania teledysku.

Największą jednak atrakcją okazała się kąpiel w jeziorze. Była nie tylko sposobem na ochłodzenie się w gorące dni, ale także świetną zabawą w grupach.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Spacer w bunkrach w temperaturze ok. 10 stopni przyniósł ulgę po upalnym dniu.

„Baaaardzo Zielona Szkoła w Pszczewskim Parku Krajobrazowym” należy już do przeszłości. Jednak na długo zostanie w pamięci uczestników wyjazdu.

Data: 30 maja 2018 Kategoria: Ogólne