Bieg charytatywny – III edycja

8 czerwca 2018 r. klasy 4-6 wzięły  udział w  „Biegu charytatywnym” organizowanym przez Technikum Technologii Cyfrowych ul. Niemierzyńska 17.
Opłata startowa wynosiła 10,00 zł od każdego uczestnika. Organizatorzy zapewnili pamiątkowy medal dla każdego ucznia biorącego udział w biegu.
Dystans nie był długi (w ubiegłym roku to było 350 metrów) i nie liczył się czas pokonania trasy.

Głównym celem było zebranie funduszy na walkę z chorobą dwóch uczennic: Patrycji i Iwony.

Patrycja jest uczennicą drugiej klasy gimnazjum i cierpi na syringomielię (jamistość rdzenia kręgowego). Choroba ta jest niezwykle rzadka i cechuje się postępującą niepełnosprawnością ruchową kończyn górnych i dolnych. Z dnia na dzień choroba postępuje. Patrycja wymaga nie tylko stałej opieki, ale i długotrwałej rehabilitacji, leczenia oraz kosztownego sprzętu. Szansą dla Patrycji jest operacja w Barcelonie, która zatrzymałaby postępy choroby.

Iwona to uczennica trzeciej klasy gimnazjum, która zmaga się z chorobą genetyczną – neurofibromatozą NF – 1. Powstały w wyniku choroby guz przemieszcza się, wywołując m. in. bóle głowy, kręgosłupa, lewej nogi, padaczkę, niedokrwienie organizmu, omdlenia, zaburzenia widzenia. Iwona objęta jest kosztownym leczeniem farmakologicznym.

Data: 8 czerwca 2018 Kategoria: Ogólne