Święto zmarłych

Na kilka dni przed dniem Wszystkich Świętych, ale i coraz częściej obecnym w mediach Halloween, rozmowy o śmierci są szczególnie ważne.

Amerykańska tradycja nawołująca do przebrań, zabaw i tańców z kościotrupem w tle mogą sprawić, że tak ważny temat jak śmierć stanie się komiczny.

Zabawna wizja śmierci może być dla dzieci myląca. Może też być trudna i niezrozumiała – zwłaszcza dla tych, które starają się zrozumieć śmierć i pogodzić się z utratą bliskiej osoby.

Śmierć jest naturalną częścią cyklu życia i jest tematem, którego nie należy unikać.

Jest to niezwykle ważne, aby dzieci i młodzież miały poczucie bezpieczeństwa, miały świadomość, że mogą zadawać pytania.

W naszej szkole temat ten był podejmowany na zajęciach etyki . Młodsi uczniowie poznawali jak na świecie obchodzone jest święto zmarłych. Starsi zastanawiali się nad dobrym życiem i sensem życia.

Data: 1 listopada 2018 Kategoria: Ogólne