Dla Niepodległej – lekcje historii

7 listopada w klasach 0-3 odbyły się lekcje poświęcone tematyce odzyskania przez Polskę niepodległości.

Celem lekcji było  przybliżenie uczniom postaci Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i ich roli w odzyskaniu niepodległości.

Ponadto uczniowie zapoznali się z zagadnieniami Legionów Polskich, Błękitnej Armii oraz problemami, z jakimi musiało zmierzyć się nowo powstałe państwo.

Przybliżona została  także tematyka, tego, jak obecnie w naszym kraju obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości.

Lekcje będą miały formę prezentacji multimedialnych, przygotowanych przez uczniów klasy siódmej, którzy z dużym zaangażowaniem opowiadali swoim młodszym kolegom o historii.

Data: 7 listopada 2018 Kategoria: Ogólne