Prowadzimy nabór do zerówki, klasy pierwszej i siódmej. Informacje na stronie internetowej w dziale "Nabór do kl. 1","Nabór do kl. 7" oraz na stronach przedszkola. Infolinia pod numerem 698 852 692.  
[FB]

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada odbył się w naszej szkole wyjątkowy koncert. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie szkoły wzięli udział koncercie pieśni patriotycznych. Całą uroczystość przygotowała i poprowadziła klasa 5a. Pieśni i piosenki patriotyczne są chętnie śpiewane. I tak też było w naszej szkole.Przed każdą pieśnią, uczniowie 5a opowiadali krótkie historie o powstaniu pieśni. […] read more

Data: 8 listopada 2018 Kategoria: Ogólne

kspncfLvW „ŚNIADANIE DAJE MOC”

8 listopada uczniowie klas 1-3 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Śniadanie daje moc”. W tym dniu dzieci najpierw przypomniały sobie zasady zdrowego odżywiania, a następnie, pod okiem wychowawców, samodzielnie przygotowywały smaczne i zdrowe śniadania – najważniejszy posiłek spożywany w ciągu dnia. read more

Data: 8 listopada 2018 Kategoria: Ogólne

Dla Niepodległej – lekcje historii

7 listopada w klasach 0-3 odbyły się lekcje poświęcone tematyce odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem lekcji było  przybliżenie uczniom postaci Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i ich roli w odzyskaniu niepodległości. Ponadto uczniowie zapoznali się z zagadnieniami Legionów Polskich, Błękitnej Armii oraz problemami, z jakimi musiało zmierzyć się nowo powstałe państwo. Przybliżona została  […] read more

Data: 7 listopada 2018 Kategoria: Ogólne

Konkurs na najstraszniejszą dynię

Zwycięzcy w klasach 0-3 I miejsce Amelia Bródka II miejsce Leon Styś III miejsce Larysa Zawiszewska osoby wyróżnione: Miron Liwski, Marysia Halkiewicz, Lena Surmacka, Filip Krzyżowski Zwycięzcy w klasach 4-7 I miejsce Mateusz Kapłon II miejsce Marek Styś III miejsce Hanna Wegner osoby wyróżnione: Julia Tews, Piotrek Jezierski, Bartek Kacperski Wysłane z iPhone’a read more

Data: 6 listopada 2018 Kategoria: Ogólne

Legendy o powstaniu państwa polskiego

5 listopada 2018 r., uczniowie klasy 4b w nietypowy sposób poznawali legendy o powstaniu Polski. Można było zobaczyć Lecha, Czecha i Rusa. Poznać w jaki sposób powstało godło Polski. Obejrzeć krótką dramę o tym,  jak myszy zjadły Popiela, tym bardziej , że papierowe myszy nagle znalazły się w sali . Poznać, własnoręcznie wykonanymi ilustracjami, opowieść […] read more

Data: 5 listopada 2018 Kategoria: Ogólne

dav KLASA 2a Z WIZYTĄ NA FILMOWYM PLACU ZABAW

Dnia 5 listopada uczniowie klasy 2a wzięli udział w zajęciach na „Filmowym Palcu Zabaw” w Galerii „Tworzę się”. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się, jak powstają filmy, jak tworzono filmy dawniej i jak wygląda to obecnie. Miały również okazję współtworzyć i nagrywać własny filmik na specjalnie przygotowanym planie filmowym, przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Wszystkim zajęcia bardzo […] read more

Data: 5 listopada 2018 Kategoria: Ogólne

Święto zmarłych

Na kilka dni przed dniem Wszystkich Świętych, ale i coraz częściej obecnym w mediach Halloween, rozmowy o śmierci są szczególnie ważne. Amerykańska tradycja nawołująca do przebrań, zabaw i tańców z kościotrupem w tle mogą sprawić, że tak ważny temat jak śmierć stanie się komiczny. Zabawna wizja śmierci może być dla dzieci myląca. Może też być […] read more

Data: 1 listopada 2018 Kategoria: Ogólne

edf Szkolna Akademia kl.4abc

W każdy czwartek spotyka się grupa cyberagentów, by powstrzymać wirusa. W laboratorium skonstruowała model światłowodu, by przekonać się jak działa mózg. Za pomocą mapy myśli agenci zapisali wnioski. Jak powstrzymać wirusa w sieci, czyli jaką postawić barierę, by wzmóc pracę swojego mózgu. read more

Data: 31 października 2018 Kategoria: Ogólne

edf Szkolna Akademia kl.2,3

W środę grupa wnikliwych badaczy zjawisk fizycznych i nie tylko , w swoim laboratorium przeprowadziła eksperyment. Odkryła jaka siła nacisku działa na gazy, w tym wypadku powietrze, które było głównym bohaterem. Wnioski badacze zapisali jako mapę myśli. Mapy myśli to szczególny rodzaj notowania, mający na celu zwiększenie efektywności pracy i zapamiętywania oraz na wykorzystaniu synergicznej […] read more

Data: 31 października 2018 Kategoria: Ogólne

edf Katalpa – tajemnicze drzewo

Grupa poszukiwaczy zaginionego skarbu w piątek znalazła tajemnicze drzewo zwane Katalpą, a wśród Indian znane pod nazwą fasolowe drzewo. Drzewo to posiada liście, które mogą rozmiarem osiągnąć nawet 50 cm. Latem  w upalne dni można się nimi wachlować 🙂 Czy tam znajduje się skarb Hohenzollernów? Co łączy Szczecin z tą rodziną? Szkolni poszukiwacze wciąż szukają […] read more

Data: 28 października 2018 Kategoria: Ogólne